FÓRUM

29 comments on “FÓRUM”

 1. Milan občan pekného N.Mesta Odpovedať

  Dobrý deň.Pan primátor veľmi Vam fandím.Vela ste spravili pre naše mesto.No prečo sa zabúda na trenčiansku ulicu za poschodom smerom na bývalú vzduchotechniku.Osvetlenie??? smetné koše, lavičky, pre mamičky s kocikmi ktoré chodia kocikovat detičky,starší ludia ktorý si nemajú kde sadnúť.Ak by ste to náhodou nevedeli tak je tam okolo 40 bytov kde býva a platí mestu daň za smeti a daň z nehnuteľností asi dosť občanov tohto mesta.Myslím že pri troche snahy vyšiel by tam aj pre oko diváka malý parčík!???Ďakujem za odpoveď.A držím palce aby naše mesto bolo viac pekne aj okrajovo!?Všetko dobré!!Ďakujem pekne.

 2. Jozef Odpovedať

  Dobrý deň pán primátor,
  chcel by som sa Vás spýtať, či neplánujete v blízkej dobe obnoviť a zrekonštruovať všetky autobusové zastávky v našom meste. Napríklad pri kine zo zastávky ostala už len strecha a bočné strany sú kompletne zničené od vandalov a je to tak aj na autobusovej stanici a po celom meste. Neplánujete tieto zastávky zrekonštruovať z nejakeho pevnejšieho materiálu, ktorý by bolo ťažšie zničiť? Napr. Vymurovať z tehiel tieto zastavky, tak ako to je napr. v obci Rakovice?
  Dakujem za odpoveď 🙂
  Váš priznivec a volič

 3. hornáčková slávka Odpovedať

  Dobrý deň. Pán primátor chcela by som sa spýtať, poprosiť , či by bolo možné nejakým spôsobom zlepšiť ?,vyriešiť priestor so smetiakmi pri Tematínskej ulici a škole na začiatku sídliska. Je tam neustále neporiadok , ktorý spôsobujú isté skupiny občanov , ktoré tam v nočných hodinách vykonávajú aj iné oku a deťom nevhodné aktivity. I oproti na voľnom pozemku , kde mimo zimy prespávajú. Tento priestor je žiaľ verejným smetiskom , kde často pristavujú autá hlavne v nočných hodinách a vyvážajú stavebný a iný odpad. Viem , že si to spôsobujú ľudia sami, Tech.služby mesta nie sú povinné neustále upratovať každý neporiadok. No mnohým nám to nie je ľahostajné . Ďakujem Mgr.Hornáčková Slávka

 4. divák Odpovedať

  Dobrý deň p. primátor,

  som rád, že mesto investuje veľké prostriedky do opravy chodníkov a ciest a celkovo do skultúrňovania prostredia. Chcem sa však spýtať, resp. dať podnet, či by nebolo na mieste začať aj s odstraňovaním starých nebezpečných, prevažne kovových konštrukcií, ktoré sa nachádzajú po celom meste. Zväčša ide o staré, zdevastované tzv. “prašáky”, kovové konštrukcie, ktoré slúžili na sušenie bielizne, staré, častokrát nebezpečné kovové hojdačky a pod. Prípadne, či nie je možné nahlasovať takéto prvky na technických službách so žiadosťou o odstránenie a to aj s priloženou fotodokumentáciou, aby bolo zrejmé, že nejde o odstraňovanie fungujúcich zariadení.

 5. lukáš Odpovedať

  Milá TV Pohoda, už dlhšie sledujem,že novinársky kódex Vám nič nehovorí a to z dôvodu objektivity. Ročne dostávate z rozpočtu mesta cca 72 000 EUR,teda z daní občanov mesta. Prečo teda tie tendenčné reportáže, v ktorých sa pretŕčajú predstavitelia politickej strany SMER-SD, a ktoré nemajú absolútne nič s naším mestom,viď reportáž o rekonštrukcii strednej školy v Trenčíne??Prečo napríklad neurobíte reportáž o spackanej vymeny teplovodu, kde sa používajú konštrukčné prevedenia staré 10 rokov???ďakujem

  • Andrej Odpovedať

   Dobrý deň, nemyslíme si že by šlo o tendenčné reportáže a uprednostňovanie predstaviteľov jednej politickej strany v našom meste, nakoľko vedenie a takisto i predstaviteľov nášho mesta si legitímne zvolili občania Nového mesta nad Váhom vo voľbách. To je jednoducho fakt.
   Mesto Nové Mesto nad Váhom si objednáva a schvaľuje reportáže prostredníctvom programovej rady. Schválenie dotácie pre Televíziu Pohoda schválilo Mestské zastupiteľstvo, ktorého členovia boli takisto legitímne zvolení vo voľbách.
   Priebeh rekonštrukčných prác monitorujeme na viacerých stredných a odborných školách, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK (nevynímajúc i školy v našom meste), ktoré takisto navštevujú i žiaci a študenti z Nového Mesta nad Váhom. Predseda TSK ako najvyšší predstaviteľ Trenčianskej župy právoplatne zvolený vo voľbách má kompetencie zodpovedať všetky otázky týkajúce sa investičných aktivít v Trenčianskom kraji.

 6. Mária Baluchová Odpovedať

  Dobrý deň,pán prímátor,tak ako je to s tým kúpaliskom? Ubehol dlhý čas ,ale kúpaliska nieto. Rôznych rečí ,sľubov,zisťovaní okolo toho a nič. Však sľuby sa sľubujú a blázni sa radujú.Dúfam,že tie sľuby ,Vámbudú spočítané. Ďakujem za odpoveď

 7. miroslav Odpovedať

  Zdravím,chcem sa spýtať p. primátora na pokračovanie Bzinskej ul.(cesty?) smerom na Bzince p.J. či sa neplánuje napriamenie resp rozšírenie tejto cesty,vzhľadom na to,že sa tam vyskytuje niekoľko neprehľadných zákrut a frekvencia premávky hustne. Pýtam sa aj napriek tomu ,že táto cesta pravdepodobne nepatrí do pôsobnosti mesta ale keďže p. primátor sedí aj v zastupiteľstve TSK,možno má informácie.Vďaka za odpoveď.

 8. Peter Odpovedať

  Nechápem prečo sa vyberá na zelenej vode vstupné 1,5 eur za čo ved okrem starých sprch a záchodov su tam služby na najnižšej urovni,drevený bufet s pár druhmi čipsov,malinovky,piva,….za čo platiť ,za tu zelinu ,rád si vypočujem vaše vysvetlenie pán primátor. Peter

 9. Katarína Radzová Odpovedať

  Dobrý deň,

  chcela by som sa spýtať pána primátora, prečo sa pri hromadnom prerábaní chodníkov v NM, vôbec nepamätalo na vybudovanie cyklo-chodníkov aspoň v rámci mesta? Z každej strany počúvame o zdravom životnom štýle, ku ktorému patrí mimochodom aj pohyb a ako sú mestá zaťažené dopravou, ale keď mám sadnúť na bicykel aj s dieťaťom a ísť do obchodu, tak sa bojím a radšej idem tiež autom. V tom prípade zaťažujem životné prostredie výfukovými plynmi a nemám žiadny zdravý pohyb.
  A vôbec nechápem, ako mohol niekto tie nové chodníky odklepnúť v takom stave akom sú. Tie obrubníky sú neprimerane vysoké, sú problémom pre starších ľudí, pre matky s kočíkmi. Keby aspoň tie prechodové časti boli poriadne spravené, primerane a kvalitne znížené, ale často krát to vôbec nemá logiku. Viď stačí sa ísť pozrieť ku škôlke na Dibrovovej ul., kde najskôr chodník znížili pre prechádzaní na druhú stranu a následne tam dali zábradlie, pretože si niekto uvedomil, že presne tam je východ zo škôlky, tak bez zábradlia by to bolo nebezpečné.
  A vôbec je to problém celého Slovenska, že vôbec sa tu nepočíta s výstavbou cyklo-chodníkov. Stačí sa ísť pozrieť kúsok za hranice na Moravu, veď z nášho mesta to nemáme ďaleko a treba sa inšpirovať ako sa to robí.

  Ďakujem s pozdravom Mgr. Katarína Radzová

 10. Irena Kráľová Odpovedať

  Dobrý deň, chcem Vás požiadať, aby ste v rámci relácie kreslo pre primátora upozornili na havarijný stav detského ihriska pod kostolom.Keď sa robili cesty upozornila som na nutnosť chodníkov, tie sa zrealizovali a k ihrisku bolo slúbené , že sa zrekonštruje a urobí sa bezpečnostná zábrana, nakoľko sa nachádza v blízkosti cesty, &žiaľ celá rekonštrukcia prebehla tak, že popraskané a spráchnivelé drevá natreli farbou a nič viac. V súčasnosti je stav ešte horší. drevá sú od zeme spráchnivelé , nestabilné o teréne ani nehovorím, sú sama jama po daždi plné vody. Požiadajte pána primátora aby upozornil zodpovedných a prišli na miesto posúdiť či takéto prostredia vyhovuje pre malé deti. Tiež by som rada upozornila znovu na bezpečnosť detí. V zápale hry často vybehnú na cestu a prichádza ku kolíziam s autami, Stalo by za uváženie pred zátačko

  u umiestniť značku pozor deti, alebo znížiť rýchlosť. Vodiči sa tu preháňajú nezodpovedne a bojím sa, že príde k nešťastiu, ďakujem

 11. Miloš Odpovedať

  chcel by som sa spytat pana primatora ako to vyzera s realizaciou letneho kupaliska, ktore mal vo svojom volebnom programe, tymto ale nemyslim zelenu vodu ako sa snazia niektori ludia zjednodusit situaciu. preto ze sa pomaly blizia dalsie volby a resty by bolo treba splnit. dakujem

 12. daniel porubský Odpovedať

  Možno že som už otravný ale všímam si čo sa deje ,čítam noviny…Ocenenie osobnosť mesta by si určite zaslužila Emma Drobná,vyhrala spevácku suťaž ktoru pozeralo celé Slovensko,Česká republika, je to obrovský mladý talent ktorý si musíme vážiť o to viac že je z nášho mesta,pozná ju niekoľko milionov divákov,bez debaty dokázala veľmi veľa,potom ma zaráža že kvet tálie nemá Pani Marta Sládečková,najlepšia herečka ktorá tu kedy žila, teda v našom meste, je naša rodáčka,žiadne ocenenie ,pokiaľ viem nedostala od svojho mesta ani pani Sona Mullerová,Spomínam si že ked tu bol na festivale alebo to bola nejaká divadelná príležítosť, Pán Herec Abrhám v podstate si ho okrem ochotníkov v zákulisí, nikto neuctil tým že by ho pozval na javisko vzdal mu hold podal mu pred verejnosťou ruku a povedal vdaka majstre že ste poctil naše mesto svojou návštevou. Moja otázka znie prečo?A to s tou slečnou Drobnou by sa naozaj patrilo, je to najznámejšia obyvateľka Nového Mesta na Slovensku aj v Čechách.. Dakujem Daniel Porubský.

 13. daniel porubský Odpovedať

  V posledných 3 rokoch som si všimol že zámkovej dlažby máme určite viac ako Český Krumlov,prakticky je všade ,prečo nechápem,ale zase máme málo semaforov napríklad pri Hoteli Javorina by sa hodil,ale aj pri iných zákrutách,bolo by to bezpečnejšie,a ohľadom zámkových dlažieb by som rád vedel koľko milionov tieto super dlažby stáli,zatiaľ som o tom nikde nepočul, a prečo je vlastne takmer v každej ulici,uličke zámková dlažba,aký význam a výhody to pre občanov má.určite to nieje lacná sranda.A rád by som vedel aku životnosť tieto estetické kocky maju. S uctou dakujem Daniel Porubsky.

 14. daniel porubský Odpovedať

  v tretej zš je na jednej s chodieb už viac ako 30 rokov zarámovaný obraz Ľuda Ondrejova,jeho pričinením zahynulo viacero židovských rodín v koncentračných táboroch,info su aj na wiki aj v roznych článkoch na internete,ako može byť takýto zlosyn vystavený medzi skutočnými osobnosťami slovenskej literatury,Dufam že sa zasadíte aby obraz tohto človeka bol odstránený a naša mládež ho nemusela každodenne mať na očiach.Ľudo Onderejov bol podlľa viacerých článkov , bol to človek ktorý holdoval alkoholu a vo svoj prospech bol schopný všetkého.Všetky jeho hrozné a odporné činy su popisané vroznych článkoch na internete. Takýto ludia by nemali byť na očiach našej mládeže. Dakujem. Daniel Porubský.

 15. daniel porubský Odpovedať

  A ešte by som sa rád aj ked oneskorene podakoval za mikulášsku diskotéku ,ktorá bola pre deti po skončení programu na námesti v spoločenskom dome,veľmi dobrý nápad a moji dvaja drobci sa skvele zabavili Vdaka organizátorom.

 16. daniel porubský Odpovedať

  Dobrý den, mám dve otázky kde sa plánuje vybudovať nový cintorín a či sa aspon do 2,3 rokov dočkáme kupaliska.Dakujem

 17. Tomáš Rubaninský Odpovedať

  Dobrý deň, viem že otázkou parkovania na ul. Tematínska ste sa už zaoberali a odpovedali na ňu, nedá mi však nereagovať. To že mesto zrekonštruovalo odstavné plochy je chválitebné a určite to ľudia ocenili. Vzhľadom na počet automobilov je však zrejme, že je stále poddimenzované. Nemožno predsa očakávať, že ľudia z vnútrobloku ako je napr. Tematínska 6-7-8 a ďalší budú parkovať autá na parkovisku pri ZŠ. V prvom rade je to od ruky – kočíky, deti, nákupy atď. a druhom rade kedy je stále v “móde” autá odcudzovať je toto miesto prinajmenšom z očí, navyše parkovisko nie je ani pod kamerou. V nedávnej minulosti aj z tohto parkoviska bolo auto odcudzené.Prax je taká že keď prídete domov okolo 20 hodiny sú parkoviská beznádejne plné. Možno by bolo na zváženie aspoň jednu stranu nechať ponechanú na parkovanie tak ako to bolo roky zvykom, cesta je široká. Napríklad aj tá ktorá je pri parkoviskách. Navyše zimná údržba je pár mesiacov v roku
  .s pozdravom Rubaninský

 18. Karol Odpovedať

  Otázka – Neplánuje mesto ako majiteľ štadióna AFC rekonštrukciu tak ako to je v iných mestách spolu so SFZ, Sám chodíte na futbal a vidíte že celý areál moc kultúrny nie je.ĎAKUJEM

 19. andrea duharova Odpovedať

  Dobry den.Chcela by som sa spytat pana primatora,ci si je vedomi,akych ludi ma na miestach komisie,ktory rozhoduju o prideleni najomnych bytov.V skratke-zo mna urobili spekulantku a podvodnicku,ked som bola osobne na komisii.Myslim,ze by som to mohla pouzit aj ako dovod urazky a riesit to trestnym oznamenim.Keby som bola romka,tak si to nedovolia,pred nimi maju respekt.

 20. roman Odpovedať

  Chcel by som sa ešte vrátiť k cyklotrase v smere na Čachtice. Z vašej odpovede som vyrozumel že aj ked niekedy v budúcnosti by možno došlo k jej realizácií je naplánovaná tak by išla niekade cez polia možno okolo železnice. Podľa mňa je to nerozumné až nebezpečné nakoľko sú to trasy cez pustatinu a nebolo by aj od veci pri takejto realizácií pozerať na záujmy občanov mesta a tiež aj trasovanie popri ceste do Čachtíc je pre cyklistov príjemnejšie a stálo by za posúdenie tejto trasy, nakoľko čo sa raz naplánuje a náhodou sa na to naájdu peniaze urobí sa tak ako je to naplánované. Ďakujem za odpoveď.

 21. Iveta Ondreičková Odpovedať

  Dobrý Deň,chcem sa spýtať pána primátora na to čo bude s mestským kúpaliskom.Chodíme sa pravideľne kúpať do čiech,kde pomali každá dediná má svoje kúpalisko napr:Dubňany,Hluk atď,tieto kúpaliská sú na velmi dobrej urovni.Je zahanbujúce že mesto námá nič takéto podobné.Aj keď si myslí pán primátor,že je to neziskové .Ke to predsa pre občanov a nejde o to aby sa každý na tom nabalil.Keby sa toto kúpanie zriadilo,verím tomu že by volo velmi navštevované,pretože na okolí nieje vôbec nič-
  ďakujem za odpoveď

 22. Peter Odpovedať

  Dobrý deň Pán primátor, páni a pani šoférky z dovozu jedál od Etny a Irish pub reštaurácie si z nás chodcov robia srandu? Odkedy dovoľuje vyhláška aby mohli jazdiť autami po chodníkoch???? Pred pár dňami sa mi stalo, že ma s mojím synom v kočíku skoro prešli čo sme sa im ledva vyhli na trávu. Neverím, že sa niekedy nenájde človek, čo nebude tak zdržanlivý a vyrieši to svojím spôsobom. Prosím o rýchle vyriešenie tohto problému. Ďakujem a prajem pekný deň

 23. Marfi Odpovedať

  Dobrý deň pán primátor,

  mám tri otázky, postrehy…..
  1. HODINY NA VEŹI… katolícky kostol, dominanta mesta ktorá netiká 🙁
  2. LAVIĆKA NA HURBANOVEJ … autobusová zástavka bola zrušená, prosím zrušte aj tú lavičku (novomestská elita tu zasadá denne od 5 hod, toalety naše autá)
  3. PIESOK… mohlo by mesto zabezpečiť piesok pre deti do nášho pieskoviska, ihrisko bolo postavené svojpomocne, tiež by určite potešila húpačka, preliezka…. ihrisko je obľúbené aj pre maminy ktoré tu nebývajú (dvor Hurbanovej)

  ďakujem prajem pekný deň

 24. Katarína Masárová Odpovedať

  Pán primátor, zaujímalo by ma, či viete čo sa deje so Skatehalou. Prečo ju TSM zavrelo? Deti si našli šport ktorý ich baví, prestali sedávať za počítačmi a víkendy trávili športom. Konečne priestor kde sa mohli realizovať a aj ten im zasa zavreli!? Môj 7 ročný syn nevedel na skateborte ani stáť a tam sa za mesiac naučil jazdiť na rampách a po 4-5 mesiacoch už zvládal skoky a rôzne triky ktoré ho tam učili aj starší chalani, ktorý tam chodili dokonca až z Čiech či vzdialených kútov Slovenska. Nemohlo by mesto Skatehale pomôcť. Je tam výborný správca zanietený pre tento šport, veľa pre tieto decká robí a všetko len z vlastnej iniciatívy …. Ide leto, tak prečo ho deti nemôžu tráviť športom ktorý ich tak baví…….????
  Ďakujem

 25. najomnici bytov Odpovedať

  Vážený pán primátor,
  za nájomníkov nájomných bytov na Karpatskej ulici sa Vás chcem spýtať, či nemáte v pláne odpredávať spomínané nájomné byty do osobného vlastníctva.
  Niečo také sme už počuli a chceli by sme vedieť, či je to naozaj tak. Ďakujem.

 26. adrian Odpovedať

  Vážený pán primátor mne je jednoducho zle s toho aký tu máme pomalí internet ,ked nechcú porobit interentový provideri vlastné siete vysokorýchlostného internetu prečo to neurobilo mesto s tým že kto by s internetových providerov mal záujem o našu siet tak by mesto potom mohlo tomu aj predat,ved naše mesto neuvažuje do budúcnosti a ešte toto v európskej únie má byt internetové pripojenie do roku 2020 minimálne 30 MBps a my tu máme len 5 MBps táke je smernica.Vysvetlenie MBps -Mega Bitov peer second čiže Mega Bitov za sekundu čo je rýchlosť toku objemu informácii po sieti .Týmto nás okrádate aj o pohodlné stremovanie videa vo vysokom rozlíšení ked takéto videa sekajú. Ďakujem za odpoveď

 27. Ludvik Trebichavský Odpovedať

  Dobrý deň.

  Pán primátor chcel by som sa opýtať či by nebolo možné na ulici Lesníckej od parkoviska pred škôlkou až po súkromné parkovisko vedla Hájovkár centrum vybudovať chodník popri plote 5.ZŠ. Ide asi o 50m úsek. V Novom Meste nad Váhom v posledných rokoch ste vybudovali , zrenovovali a renovujete veľa KM chodníkov.No podľa mňa tento kratučký úsek je veľmi potrebný,nakoľko tadiaĺ chodí po ceste(JE NÚTENÝCH) veľmi veĺa ľudí,detí do školy,škôlky aj do práce a mesta.

  Tiež sa chcem opýtať na Zelenú ulicu,konkrétne na odpadkový priestor pred vchodmi 12-13 .Pred vchodom do priestoru na odpadkove kontajnery parkuju auta a znemožňujú sa k ním dostať. Nedá sa tam namalovať žlte vodorovne značenie Zakaz parkovania podobne ako napríklad na Hájovkach?

  Za odpovede vopred ďakujem. Ludvik Trebichavský

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *