VAŠE POSTREHY, NÁMETY

19 comments on “VAŠE POSTREHY, NÁMETY”

 1. adrián Odpovedať

  Dobrý den Vážená tv ,chcem sa opýtať primátora mesta že aký je problém s kosením trávnatých plôch v našom meste,my meštania si riadne platíme dane na to aby sa dávali aj peniaze z daní na kosenie tráv a podobné potrebné veci,no tento rok sledujem že sa asi naše dane nedostali tam kde sa mali.Týmto sa pýtam Váženého primátora Trstenského ,prečo pán riaditeľ TSM nedal podnet na kosenie trávnatých porastov v našom meste,totiž z nášho mesta sa stáva trávnatá džungla.S pozdravom nespokojný občan.

 2. Ada Odpovedať

  Dobrý deň. Prosím Vás všade sa upratuje popri cestách obcí a miest . Cesta jej okolie NMnV smer Bzince nebola upratana 4,5 roka. Toto obdobie tadiaľ chodím skoro každý deň a je to tam hrozne. Odpad, sedačky, fľaše.vrecia…ludia sú hrozný keď to tam vyhodia ale myslím že ako jeden z hlavných vstupov do nášho mesta by sa patrilo toto vyčistiť . Máme pekné mesto a toto je teda nie dobra vizitka …Dá sa s týmto niečo robí t? Kto sa má o tú cestu jej okolie starať? ďakujem a pekný deň. Ada

 3. Silvia Odpovedať

  Dobry den mna by zaujimalo.preco je uzamknute nove ihrisko na ulici Javorinskej 10? Mala.som pocit ze ihrisko vybudovalo mesto pre deti a nie na to aby sa nan deti pozerali cez plot!!! Ked sme volali na mestsku policiu povedali nam ze sa mame obratit na pani Hejbalovu vraj ho dala uzamknut ona.Neviem sa k inym informaciam dostat nakolko sa vsetci tvaria ze o tom netusia.Chcem sa preto spytat pana pratora ako je možne ze je verejne ihrisko pre deti oplotene a celorocne uzamknute.To sa takto vyjadzuju peniaze ???na okrasu ??? Dakuem.za odpoved

 4. Anonym Odpovedať

  Dobrý deň!
  Mám otázku na pána primátora. Na Javorinskej 36 dávajú ľudia mestské byty do podnájmu za 270e je to normálne že sú tu rodiny s deťmi ktorý to potrebujú a ktorý čakajú veľmi dlhú dobu pokiaľ im bude pridelený bit pri čom na ulici Javorinskej sa mestské bity prenajímajú ako keby sa nič nedialo. Znamená to že ľudia zarábajú na meste?

 5. obyvatelia Mnešíc Odpovedať

  Pekný deň ,máme dotaz na pána primátora,prečo sa nečistia krajnice ciest v Mnešiciach,ale len po krížovatku,prečo mesto nekosí trávniky,ktoré sú majetkom mesta/trávniky pred domami smer Zelená voda/?Taktiež prosíme o vyjadrenie,že Vás vraj Mnešice nezaujímajú,ale mesto! Sme obyvateľmi mesta,platíme dane,a mesto má voči nám tie isté povinnosti,ako bývajúcim priamo “v meste”.Beriete nás,ako “perifériu mesta “kde sa nič nerieši,hoci viaceré pripomienky i ohľadom bezpečnosti boli zamietnuté.Prosíme o informáciu,čo máte v pláne urobiť i pre nás? Vo viere,že uvedené skutočnosti nezostanú bez vyriešenia.Ďakujeme!!!!

 6. Marian Ondrejovič Odpovedať

  Pravidelne používam cestu druhej triedy č 504 z Nového Mesta nad Váhom do Čachtíc. Po smrteľnej dopravnej nehode pri “Troch krížoch” sa musím spýtať pána primátora , čo si myslí o bezpečnosti na tejto komunikácii . Mimoriadne využívaná cesta. Kamióny šetria na diaľničných známkach a veľmi ju používajú. Osobná cestná doprava je tiež veľmi hustá a veľa vodičov si ju mýli s pretekárskou dráhou v protiklade s vodičmi , ktorí si hovoria nikoho neohrozujem idem iba 50 km za hodinu. K tomu sa pričlenia cyklisti , ktorí sa snažia dostať domov zdraví. Na úzkej ceste č. 504 to je hrozné. Ako vodič sa bojím každej možnej kolízie. Naviac sa zo záhrad snažia na cestu dostať ďaľší účastníci premávky.
  Čo sadá robiť? Starostovia Čachtíc, Častkoviec a Podolia to vyriešili a za krátky čas vybudovali cestu pre cyklistov. V našom meste sme vybudovali kúsok cyklocesty od Kauflandu okolo bývalej PALMY a to je všetko. Nie je možné vybudovať takýto chodník do Čachtíc a tiež znížiť maximálnu rýchlosť na tejto ceste na možno 70 km za hodinu. Ďakujem za odpoveď Ondrejovič

 7. daniel porubský Odpovedať

  tesne pred vstupom na kamennu sa nachádza akási farma,posobí dosť zanedbane,je tam smrad,majiteľ tam chová kozy,prasatá…..,neviem ako je to tam z odttokom fekálii ,neviem či je to už v chránenom pasme alebo nie ,rád by som sa pána primátora spýtal či o tejto malej farme vie a či má informácie ako je to tam zo zabezpečením odvozu exkrementov po zvieratách ,lebo ten zápach je tam v okolí naozaj veľký. Dakujem za odpoved.

 8. Alena Rojková Odpovedať

  Dobrý deň,chcela by som sa poďakovať v mene Krasokorčuliarskeho klubu za výbornú reportáž o našej činnosti,hlavne za slová že aj “NAšI KRASOKORčULIARI”.Sme radi,že u Vás patríme do rodiny novomestských športovcov a tešíme sa na ďalšiu reportáž.Alena Rojková,predsedníčka klubu.

 9. milos majernik Odpovedať

  dobry den, prosim o informaciu kedy uz bude konecne v nasom meste opticke pripojenie na internet, prekvapuje ma ked v spravach pocujem ze aj omnoho mensie obce maju zavedenu optiku

 10. Mária Odpovedať

  Už veľa krát sa tu hovorilo o kamerovom systéme v podchode, bude opravený ,ale len bude. Keď som išla naposledy tade, tak stále kamera rozbitá. človek má obavy vôbec tade chodiť a hlavne večer. Keby som mohla ,takto preletím…. Ďakujem

 11. Jozef Odpovedať

  Dobrý deň,

  Chcem dať do Vašej pozornosti a dúfam aj na stôl zodpovedných nevyriešenú dopravnú situáciu za mostom cez Klanečnicu smerom od mesta do Mnešíc. Po prechode cez Klanečnicu cesta pokračuje prudko smerom doľava ako hlavná, zároveň sú tu dve odbočky doprava na Mnešickú cestu cca 20m hneď za mostom. Z týchto dvoch odbočiek je jedna v uhle viac ako 120° voči hlavnej ceste, čo tiež podstatne znižuje prehľadnosť situácie. Stretajú sa tu teda 3 cesty.Problém je najmä pre chodcov, ktorí potrebujú prejsť po prechode cez most od mesta na Mnešickú ulicu. Chodník na pravej strane v smere od mesta, ktorý by tu mal byť ako pokračovanie chodníka od mesta, končí už na moste a ďalej nepokračuje. Preto všetci chodci volia opačnú stranu mosta a potom je situácia je pri prechode na Mnešickú ulicu veľmi neprehľadná, nakoľko hlavná cesta smeruje prudko doľava, zároveň výhľadu pre prechod na druhú stranu bráni dom v zákrute. Nie je tu žiadny prechod pre chodcov(!). V Mnešiciach celkovo je veľa firiem a je tu intenzívna doprava, vodiči jazdia sebavedomo voči chodcom, pretože tu nemá chodec žiadny priestor na pohyb, žiadnu prednosť pre bezpečný prechod cez cestu. Rovnako aj pri chôdzi opačne z Mnešickej ulice smerom do mesta je prechod na chodník na moste veľký problém, nakoľko sa tu na tejto “križovatke troch ciest” najmä v pracovných hodinách stretajú vozidlá smerujúce z Mnešíc na most, kde musia čakať na uvoľnenie mosta a prejazd mostom, zároveň sa od mesta od svetelnej križovatky plnou rýchlosťou bez spomalenia(!) rútia vozidlá cez most do Mnešíc, pretože majú prednosť na zúženom moste. Do toho sa ešte zapájajú cyklisti. Ak tu má prejsť dieťa či dospelý bezpečne, je to aj o šťastí. Jediné obmedzenie, ktoré teraz ako tak napomáha možnosti prejsť cez cestu je zúžený most. To je podľa mňa málo, verím tomu, že táto situácia nespĺňa základné a možno aj povinné(?) parametre bezpečnosti v meste.

  Navrhol by som zníženie rýchlosti na prejazd mostom na max 20km/h, nakreslenie prechodu pre chodcov ešte pred mostom v smere od mesta spolu so zvislým značením aj osvetlením, dobudovanie chodníka na pravej strane cesty v smere od mesta tak, aby chodník nekončil na moste, ale aby pokračoval ešte cca 20metrov smerom na ulicu Mnešická.

  Obe cesty hneď za mostom s názvom Mnešická, by mohli byť vyriešené technicky rovnako, ako sa vyriešila križovatka ciest v meste: Milana Chrásteka-Čachtická. Mám na mysli ohradenia, betónové obrubníky a vysypanie vzniknutých ostrovčekov hlinou. Takéto ohraničenie križovatky spolu s prechodmi pre chodcov, to by bolo ideálne.

  Ešte si dovolím jeden námet: ku vyprázdňovacej zelenej šípke na svetelnej križovatke v smere od mesta na D1 doplniť výstražné svetlo – svetelný symbol žltého chodca, ktorý by blikal vtedy, keď svieti táto zelená šípka smerom na výjazd z mesta, resp. keď majú chodci zelenú v smere od mesta do Mnešíc. Vlastne by bolo ideálne osvetliť oba prechody pre chodcov na svetelnej križovatke, najmä v zimných mesiacoch veľa chodcov a cyklistov prechádza z Mnešíc do mesta, zaslužilo by si to povýšiť bezpečnosť a plynulosť na novú úroveň.

  ďakujem za možnosť podať podnet/komentár.

  Jozef

 12. adrian Odpovedať

  dobrý den opetovne sa pýtam pána primátora do kedy to tu budeme trpiet ja chcem byt v elektronickom svete normálny a nie my tu v meste sme dobre zaostalý čo sa týka internetu v iných mestách na slovensku majú luxusné rýchlosti upc bude ponúkat za 26 € 500 MB dowload 20 MB upload a my tu v meste máme 5 MB a1MB ja sám s tým nič nesparvým trebas íst k vlastným providerom nech zjednajú nápravu v iných mestách ako v tn, pn je za 15 € 100 MB a 5 MB!!!!!

  • Andrej Odpovedať

   Dobrý deň, na základe viacnásobného položenia rovnakej otázky ktorá už bola zodpovedaná, nebude táto otázka znovu zaradená do relácie Kreslo pre primátora.
   Odpoveď na Vašu zodpovedanú otázku si môžete pozrieť v sekcii ARCHÍV -> RELÁCIE -> KRESLO PRE PRIMÁTORA.
   —————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–
   POLOŽENÉ OTÁZKY V TOMTO ROKU
   —————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–
   adrian
   7. september 2015 o 21:27

   dobrý den opetovne sa pýtam pána primátora do kedy to tu budeme trpiet ja chcem byt v elektronickom svete normálny a nie my tu v meste sme dobre zaostalý čo sa týka internetu v iných mestách na slovensku majú luxusné rýchlosti upc bude ponúkat za 26 € 500 MB dowload 20 MB upload a my tu v meste máme 5 MB a1MB ja sám s tým nič nesparvým trebas íst k vlastným providerom nech zjednajú nápravu v iných mestách ako v tn, pn je za 15 € 100 MB a 5 MB!!!!!

   adrian
   15. máj 2015 o 22:28

   Vážený pán primátor mne je jednoducho zle s toho aký tu máme pomalí internet ,ked nechcú porobit interentový provideri vlastné siete vysokorýchlostného internetu prečo to neurobilo mesto s tým že kto by s internetových providerov mal záujem o našu siet tak by mesto potom mohlo tomu aj predat,ved naše mesto neuvažuje do budúcnosti a ešte toto v európskej únie má byt internetové pripojenie do roku 2020 minimálne 30 MBps a my tu máme len 5 MBps táke je smernica.Vysvetlenie MBps -Mega Bitov peer second čiže Mega Bitov za sekundu čo je rýchlosť toku objemu informácii po sieti .Týmto nás okrádate aj o pohodlné stremovanie videa vo vysokom rozlíšení ked takéto videa sekajú. Ďakujem za odpoveď

   adrian
   22. január 2015 o 0:18

   Dobrý den chcel by som sa opýtat pána primátora viacero otázok:prečo v našom meste nie su normálne cestné dopravné smerové značky na križovatkách k jenotlivím cielom lebo vodiči nepoznajú naše mesto a neraz sa mi stalo že vodiči na križovatkách aj cúvali,,,, prečo nedovolíte internetovím providerom v našom meste urobit normálnu internetovú siet v normálnych rýchlostiach odsielaných dát lebo v ostatných mestách su mnohonásobné vyššie rýchlosti ta tie isté peniaze ako v našom meste a to sa mi vobec nepáči,,,plánuje naše mesto pustit aj neaké live web cam rád sa pozerám na web cam online a naše mesto má len jednu funkčnú na námesti slobody.za Vaše odpovede vopred ďakujem

   —————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

 13. rodič Odpovedať

  Dobrý deň, zaujímalo by ma, ako je možné, že na Základnej škole na Tematínskej ulici učí prvákov, od 1. 9. druhákov nekvalifikovaná učiteľka (Jana Muthová). Nie je dosť kvalifikovaných?

 14. zuzana Odpovedať

  Dobry den chcela by som poprositmyslum ze 2 roky dozadu som pisala o rieseni situacie pred obchodom na ulici 1.maja nieakym stlpikom aby vedeli vodici pokial moze parkovat.a este jedna otazka vsade po meste davaju tsm lavicky aj kde netreba obyvatelia na kollarovej ulici c9,10 spisovalu ziadost o lavicku a do dnes ju tam nemaju dakujem za odpoved

 15. Lenka Fraňová Odpovedať

  Rada by som touto cestou poďakovala celej TV POHODA za informovanie o všetkých dobrých projektoch, ktoré ako dobrovoľníci v meste organizujeme. Teším sa, že naša televízia má ešte stále záujem o pozitívne veci, ktoré sa v našom krásnom meste dejú. Propagáciou týchto aktivít nám pomáhate tvoriť ďalšie. Veľké ĎAKUJEME! 🙂

 16. marta Odpovedať

  Dobrý deň.
  Chcela by som sa spýtať pána primátora prečo sa všetky problémy v tomto meste neriešia rovnako. Nová ulica je na konci mesta a správajú sa k nej ako keby bola na konci sveta. Chodníky v dezolátnom stave vybudované asi pred 40 rokmi a obyvateľmi sú prevažne starší ľudia ktorí by ich potrebovali kvalitnejšie. Zametanie ulice občasné, v zime očistenie väčšinou až po reklamácii, mestský rozhlas vôbec nepočuť a najnovší problém nefungujúce verejné osvetlenie a tma je tu poriadna. Z technických služieb pri nahlásení poruchy sme dostali odpoveď , že to nevedia zistiť a asi sa nebude tento rok ani svietiť.
  Za porozumenie ďakujem!

  • marta Odpovedať

   Dobrý deň!
   Chcem poďakovať pánovi primátorovi, dnes 22.7.2015 sa už na Novej ulici svieti. Asi je to Vašou zásluhou.

   Vďaka! Marta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *